Na 2 ha działce w Grajewie powstanie zakład za ponad 3 mln zł

Działka inwestycyjna grajewskiej podstrefy Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oficjalnie sprzedana.

W ostatnich dniach sierpnia, podpisany został akt notarialny z firmą Energotechnika Sp. z o.o. z siedzibą. Miasto sprzedało grunty położone za kwotę 1 020 000,00 zł.

Przetarg na sprzedaż nieruchomości o powierzchni 2 ha przeprowadzono pod koniec maja br. Przystąpił do niego jeden oferent – Energotechnika Sp. z o.o. Firma zajmuje się kompleksowymi rozwiązaniami dla energetyki, wdraża nowoczesne metody w oparciu o technologie przyjazne środowisku w zakresie projektowania i budowy elektrociepłowni, kotłowni na paliwa stałe, ciekłe i gazowe, a także centrów energetycznych oraz instalacji do termicznego przekształcania osadów. Wykorzystuje alternatywne, odnawialne źródła energii: biomasę, biogaz, energię słoneczną, energię wody termalnej oraz stosuje nowoczesną technologię redukcji emisji zanieczyszczeń.

Nowa inwestycja (budowa zakładu produkcyjnego) o wartości co najmniej 3 mln 120 tys. złotych, zostanie zrealizowana w Grajewie.

Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna do tej pory wydała 32. decyzje o wsparciu inwestycji w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email