ABB sprzedało nieruchomości inwestycyjne do Panattoni

ABB sprzedała nieruchomości w Łodzi pod obiekt City Logistics Panattoni.

Wiodąca globalna firmy technologiczna ABB sfinalizowała proces sprzedaży nieruchomości przemysłowo-magazynowych zlokalizowanych w Łodzi przy ulicy Lodowej z deweloperem powierzchni magazynowych Panattoni Europe. Wysokość transakcji sprzedaży nieruchomości nie została ujawniona.
Agencja doradcza Corees Polska koordynowała zamknięcie procesu kupna-sprzedaży.

– Taką jest lokalizacja zakupionej nieruchomości ABB przy ul. Lodowej w Łodzi, jednym z największych centrów logistycznych w kraju. Doskonale nam znana, bo w pobliżu istnieje lub jest w trakcie budowy aż sześć innych naszych obiektów. Teraz, w miejscu dawnej fabryki ABB, powstanie nowoczesny obiekt realizujący zasady gospodarki cyrkularnej i zrównoważonego rozwoju. Inwestycja typu brownfield przywróci starą, przemysłową tkankę miasta ponownie do życia a przyszłym pracownikom zapewni sprawne i szybkie połączenie z centrum miasta oraz dzielnicami mieszkaniowymi – mówi Katarzyna Kujawiak, Development Director w Panattoni.

– Proces, którego finalizację mieliśmy przyjemność koordynować, jest idealnym przykładem skutecznych negocjacji które odbywających się w przyjemnej i ciepłej atmosferze. I nie ukrywam, że osobiście bardzo lubię tego typu projekty. Gratuluję zarówno stronie sprzedającej, jak i kupującej.– podsumowuje Marek Ciunowicz, CEO w Corees Polska.

źródło: komercja24.pl

Print Friendly, PDF & Email