W Gdańsku powstaną nowe tereny inwestycyjne – 5,3 ha

Na obszarze 5,3 hektara w sąsiedztwie Portu Gdańskiego powstaną nowe tereny inwestycyjne. Znajdzie tu miejsce na swoją działalność co najmniej 8 małych lub średnich przedsiębiorstw z sektorów mieszczących się w ramach Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

W poniedziałek, 14 września, podpisano umowę na dofinansowanie projektu „Przygotowania terenów Pomorskiego Centrum Inwestycyjnego” na kwotę 4 088 315 zł. Podpisy pod dokumentem złożyli marszałkowie województwa pomorskiego oraz przedstawiciele Gdańskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego (InvestGDA), która projekt będzie realizować.

Podpisana umowa dotyczy przygotowania terenów inwestycyjnych na obszarze 5,3 hektara w dzielnicy Stogi między Trasą Sucharskiego a ulicami Andruszkiewicza i Kontenerową.

Teren zostanie wzmocniony i utwardzony, rozbudowane zostaną infrastruktura kanalizacyjna i energetyczna, powstaną nowe drogi oraz duży plac składowy. Cały teren będzie oświetlony i ogrodzony. Wybudowane zostaną zbiorniki retencyjne oraz nasadzone będą nowe rośliny.

Wartość całkowita inwestycji to prawie 23.4 mln zł, z czego 35 proc. kwoty stanowi dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej. Środki pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Planowany termin realizacji projektu to grudzień 2021 roku.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email