Firma Matexi Polska kupiła działkę komercyjną o powierzchni 33 arów pod budowę nowej inwestycji mieszkaniowej w Krakowie

Nowa inwestycja powstanie ulicy Portowej na Zabłociu w Krakowie. Projekt inwestycji powstaje zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Zakłada on budowę 7-piętrowego budynku mieszkalnego, w którym znajdzie się około 100 mieszkań o różnych metrażach, lokale usługowe w części parterowej oraz 2-poziomowy parking podziemny.

Nowoczesny, elegancki projekt budynku to efekt prac biura architektonicznego Manufaktura Architektury pod kierownictwem Tomasza Fudali.

„Projekt Portowa realizuje strategię rozszerzenia portfolio Matexi Polska o kolejne inwestycje zlokalizowane w Krakowie. To już nasza czwarta inwestycja w tym mieście i z pewnością nie ostatnia. Jeszcze w tym roku planujemy zakup kolejnych działek i rozpoczęcie procedur administracyjnych i prac projektowych dla już zakupionych gruntów. Popyt na mieszkania w Krakowie i satysfakcja klientów z oddanych już inwestycji sprawiają, że rozwój krakowskiego rynku to jeden z naszych głównych planów inwestycyjnych i rozwoju na ten rok i najbliższe lata” – mówi Piotr Byrski, Business Manager Portfolio Kraków w Matexi Polska, odpowiedzialny za jej rozwój na krakowskim rynku.

źródło: komercja24.pl

Print Friendly, PDF & Email