Kędzierzyn Koźle: Miasto sprzedało 33 ha działkę pod halę produkcyjną

Eko-Okna S.A. zainwestują w Kędzierzynie-Koźlu. Wiodący na rynku producent stolarki, drzwi, rolet i bram wybuduje wyceniany na około 400 milionów złotych nowoczesny zakład na Polu Południowym. Prace znajdzie w nim co najmniej pół tysiąca osób.

Na terenie o łącznej powierzchni blisko 33 hektarów wybudowane zostaną hala produkcyjna oraz budynki administracyjne. W ramach inwestycji wykonana zostanie także niezbędna infrastruktura techniczna, place składowe, parkingi, drogi i obiekty pomocnicze. Zgodnie z założonym harmonogramem nowy zakład Eko-Okien w Kędzierzynie-Koźlu ma powstać w 2023 roku.

– To już kolejny duży inwestor po koreańskim gigancie Foosung, który chce związać swoją przyszłość z naszym miastem. – zauważa Sabina Nowosielska, prezydent Radomia. – Pole Południowe jest już prawie zapełnione. To była spektakularna sprzedaż: prawie 33 hektary terenu, bardzo duży klient, znajdujący się w czołówce producentów okien w Europie. – wylicza Nowosielska.

Eko-Okna S.A. to jeden z liderów w swojej branży. Firma stale rozwija się inwestując w zakłady w Kornicach. Najnowszy powstanie jednak na Opolszczyźnie. – Zakład w Kędzierzynie-Koźlu swoją specyfiką będzie bardzo zbliżony do rozwiązań funkcjonujących w głównej siedzibie. – mówi Joanna Łyko, prezes Eko-Okna S.A..

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email