Nowe tereny inwestycyjne w Gorzowie Wielkopolskim

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie przejął od Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin 250 hektarów ziemi. Wraz z terenem należącym do miasta na inwestorów czeka 400 ha.

– To niezwykle ważna informacja. Już teraz rozpoczynamy promowanie tego terenu. W skali kraju niewiele jest tak rozległych gruntów. Poszerzenie terenów inwestycyjnych dla Gorzowa, to szansa na nowe potężne firmy, miejsca, pracy, wzrost gospodarczy i oczywiście podatki. – wylicza Jacek Wójcicki prezydent Gorzowa.

Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin za przekazanie gruntów otrzymał 800 ha ziemi w Różankach i Wojcieszycach, które wykorzysta na swoją działalność statutową. Takie rozwiązanie jest korzyścią dla obu instytucji, ale przede wszystkim dla miasta. Gorzów zyskał tereny inwestycyjne skomunikowane z drogą S3, centrum miasta, drogą wojewódzką 130.

– Teraz w pełni właścicielem tych 250 ha jest KOWR. Możemy sprzedać grunty. Jednak bezwzględnie skupimy się na tym, by zyskać inwestora na miarę Ursusa czy Stilonu. To jest nasz cel. – zapowiedział Sebastian Pieńkowski, dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Gorzowie.

Poszerzenie terenów inwestycyjnych w tej części miasta, było tematem podejmowanym od lat. Niestety bezskutecznie.

– Nasze zaangażowanie lokalne, regionalne jest bardzo ważne. Jednak ono nie byłoby możliwe gdyby nie akceptacja władz centralnych. To zgoda premiera dała nam drogę do wszystkich instytucji. Pomysły i zamiary miały dziesiątki lat, dlatego tak cieszy, że dziś jesteśmy w tym miejscu. Teraz otwierają się przed nami nieprawdopodobne szanse inwestycyjne. – skomentowała Elżbieta Rafalska, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Przejęte działki przy ul. Myśliborskiej mają już plan zagospodarowania przestrzennego. To cenny potencjał rozwoju Gorzowa, regionu i kraju.

źródło: terenyinwestycyjne.info

fot. oferta WGN SG146-839

Print Friendly, PDF & Email