DS Smith kupił działkę pod fabrykę w Bełchatowie

Witold Zygmunt DS Smith kupił działkę pod fabrykę w Bełchatowie Dwieście nowych miejsc pracy powstanie w Bełchatowie. Wchodząca w skład międzynarodowego koncernu firma DS Smith wybuduje fabrykę w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln zł.

Prezydent Mariola Czechowska i prezes Krzysztof Sadowski podpisali akt sprzedaży działki. Produkcja powinna ruszyć w drugiej połowie 2020 roku.

Rozmowy z inwestorem rozpoczęły się w połowie lutego. W maju ogłoszony został przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ul. Czaplinieckiej. Produkująca opakowania z tektury falistej firma za 3 mln 800 tys. złotych netto kupiła liczącą 12,5 ha działkę w bełchatowskiej strefie przemysłowej. Inwestor deklaruje, że pracę w nowej fabryce dostanie dwieście osób. Dodatkowych sto osób powinno znaleźć zatrudnienie w firmach współpracujących, czyli transportowych, sprzątających czy ochroniarskich. Potrzebni będą m.in. inżynierowie, ekonomiści, pracownicy obsługi sprzedaży i klienta, a także operatorzy maszyn czy wózków widłowych.

Wartość planowanej inwestycji to ok. 250 mln zł. Fabryka o powierzchni 3,5 tys. mkw. powinna powstać drugiej połowie 2020 roku i wtedy też rozpocznie się produkcja. W Bełchatowie powstawać będą wysokiej jakości tekturowe opakowania przeznaczone do szybkiego obrotu (FMCG), przemysłowo-transportowe oraz spersonalizowane opakowania ochronne. DS Smith Polska wchodzi w skład międzynarodowego koncernu DS Smith Plc, który łącznie zatrudnia blisko 28,5 tys. pracowników w 37 krajach. W Polsce firma obecna jest od 1971 roku i obecnie zatrudnia ponad 1250 pracowników w fabrykach produkcyjnych i centrach usługowych w pięciu miastach, m.in. Kielcach i Kutnie.

Bełchatów ma ponad 150 ha terenów inwestycyjnych, wszystkie są własnością miasta. Co ważne dla potencjalnych inwestorów, całe miasto jest pokryte Miejskim Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Sama strefa przy ul. Czaplinieckiej to 36, 3 ha, z czego wolnych jest jeszcze 19,4 ha. Działki są uzbrojone w kanalizacje sanitarną i deszczową, a także poprowadzona jest tam sieć wodociągowa i oświetlenie. Docelowo wykonane mają być jeszcze sieci energii elektrycznej i gazowej.

materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email