Tereny inwestycyjne pod mieszkania i domy na sprzedaż

Tereny inwestycyjne w 2018 roku nie tracą na zainteresowaniu inwestorów oraz deweloperów. Pomimo faktu, że ceny za grunty cały czas rosną, , chętnych na ich zakup nie brakuje.

Wielu ekspertów rynku uważa, że 2017 rok był rekordowy jeśli chodzi o sprzedaż terenów pod inwestycje. Rok 2018 wydaje się stanowić kontynuację tej tendencji.

Mieszkaniówka w dalszym ciągu stoi na piedestale, jeśli chodzi o rodzaj powstających na rodzimym rynku inwestycji. To właśnie działki na sprzedaż pod budowę mieszkań i domów cieszą się w dalszym ciągu największym zainteresowaniem ze strony kupujących. Pomimo, że odnotować można nieco mniejszy popyt na mieszkania na sprzedaż oraz domy na sprzedaż, ziemie dalej dobrze się sprzedają. Tę sytuację można tłumaczyć stale malejącą dostępnością atrakcyjnych gruntów. Chodzi o tereny inwestycyjne atrakcyjne zarówno pod kątem lokalizacji, jak i ceny. Deweloperzy i prywatni inwestorzy starają się wejść w posiadanie gruntów, których lokalizacja pozwoli na wybudowanie atrakcyjnych dla kupujących lokali. Ważne zatem, aby grunt inwestycyjny znajdował się blisko komunikacji miejskiej. Liczy się także bogata infrastruktura połączona z dostępem do terenów rekreacyjnych oraz parków.

Deweloperzy i inwestorzy zdają sobie sprawę z faktu, że niedługo grunty dostępne w bardzo niskich cenach, położone w mniej atrakcyjnych częściach miasta, również zaczną drożeć z powodu braku dostępności innych. To napędza sprzedaż atrakcyjnych cenowo działek, które obecnie są wprawdzie mało atrakcyjne, jednak za kilka lat – kiedy w mieście przybędzie mieszkańców a infrastruktura będzie stawała się coraz bogatsza – również te tereny zyskają na atrakcyjności i będą na nich mogły powstać naprawdę zyskowne inwestycje.

źródło: komercja24.pl

Print Friendly, PDF & Email