Nowa Sól sprzedała działkę inwestycyjną za ponad 13 milionów zł

Najatrakcyjniejsza dla inwestorów w woj. lubuskim działka została sprzedana. Nowym właścicielem gruntu przy ul. Wielkopolskiej została spółka Eko Park III. Działka została wylicytowana za cenę netto 13.320.000,00 zł. Nabywcę nieruchomości wyłoniono w drodze przetargu. Ostatecznie zapłacona przez inwestora za teren w Nowej Soli kwota przekroczyła cenę wywoławczą o prawie 4,5 miliona złotych.

Działka w Nowej Soli znalazła się wśród laureatów dziewiątej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na Medal” – 2021, organizowanego przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu we współpracy z urzędami marszałkowskimi oraz Regionalnymi Centrami Obsługi Inwestora i Eksportera. Wybrany teren okazał się najbardziej atrakcyjny dla inwestorów w województwie lubuskim. Cena wywoławcza wynosiła 9 milionów złotych.

Z punktu widzenia budżetu to bardzo dobra wiadomość oraz z punktu widzenia przyszłych wpływów podatkowych do budżetu również – mówił prezydent Jacek Milewski o sprzedaży gruntu. – Myślę, że w najbliższych miesiącach ulokuje się inwestor i powinna się tam rozpocząć inwestycja. – dodaje Milewski.

„Grunt na Medal”

Grunt na medal”, organizowany jest przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu, prowadzony jest co dwa lata równolegle w szesnastu polskich województwach. Jego celem jest wyłonienie w każdym regionie najlepszego niezabudowanego terenu inwestycyjnego (greenfield) o powierzchni co najmniej dwóch hektarów, który w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego został przeznaczony pod inwestycję przemysłową.

Konkurs adresowany jest do starostów, prezydentów, burmistrzów i wójtów, którzy mogą zgłosić do udziału w przedsięwzięciu tereny stanowiące własność samorządu lub osób prywatnych.
Reklama

„Grunt na Medal” otwiera przed samorządami nowe możliwości. Sukces w Nowej Soli jest tego potwierdzeniem. Dzięki wyróżnieniu w ramach konkursu, oferta inwestycyjna gmin uzyskuje pierwszeństwo w prezentacji przed potencjalnymi inwestorami, których na co dzień obsługuje PAIH. To też szansa, by zwłaszcza mniej popularne regiony Polski zostały skierowane na nowe tory. – mówi Krzysztof Drynda, Prezes PAIH.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email