Ostrowiec Świętokrzyski szykuje kolejne tereny inwestycyjne

Jak zapowiada prezydent Jarosław Górczyński, Gmina Ostrowiec Świętokrzyski nadal będzie uzbrajać tereny inwestycyjne z myślą o przemyśle i nowych miejscach pracy. \

Po sukcesie Kompleksu Terenów Inwestycyjnych przy ulicy Przemysłowej, w tym roku działania skupią się na obszarach w bezpośrednim sąsiedztwie Celsy Huta Ostrowiec i będą związane z realizacją zadania pn. „Utworzenie i udostępnienie terenów inwestycyjnych w Ostrowcu Świętokrzyskim – w obrębie ul. Samsonowicza – budowa dróg dojazdowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Chcemy nadal skupiać się nad tym, aby przyciągać nowych inwestorów do Ostrowca Świętokrzyskiego, a tym którzy już są, zagwarantować jak najlepsze warunki dla rozwoju. – mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca Świętokrzyskiego.

Nasza polityka polegająca na zamrożeniu podatków na siedem lat, a także przygotowywaniu terenów z myślą o biznesie przynosi efekty. Obszar Kompleksu Terenów Inwestycyjnych przy ulicy Przemysłowej wypełniają hale produkcyjne takich firm, jak Elkom Trade, Izoterm, czy Part Logistik, a wkrótce zaczną powstawać kolejne. Zaoferujemy ostatnie grunty w tej lokalizacji. Liczymy, że już na wiosnę poznamy nazwy nowych podmiotów, które tu powstaną. Te firmy, które już działają inwestując, produkując, ale przede wszystkim zatrudniając pokazują, że nasze miasto jest otwarte na tego typu przedsięwzięcia. – dodaje Jarosław Górczyński.

W tym roku rozpoczną się prace przy tzw. „trzeciej bramie” Celsy Huty Ostrowiec, których realizatorem będzie TRAKT SA. Koszt zadania to 11 172 855,38 zł, z czego 6 987 105,00 zł pochodzi z Funduszu Dróg Samorządowych. Przedmiotem inwestycji jest budowa w systemie zaprojektuj i wybuduj drogi publicznej o łącznej długości około 1,935 km, składającej się z dwóch odcinków: odcinek I: budowa drogi publicznej gminnej o długości około 786 mb klasy L łączącej ulicę Samsonowicza z ulicą Antoniego Hedy ps. „Szary” oraz drogi o długości około 0,175 km, w tym wykonanie m. in.: okrawężnikowanej jezdni o nawierzchni asfaltowej z dodatkowym pasem ruchu, ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, chodnika o nawierzchni z kostki brukowej oddalonego od jezdni, zjazdów publicznych, zatoki autobusowej, oświetlenia LED, kanalizacji deszczowej, odcinek II: budowa drogi publicznej gminnej o długości około 974mb klasy L od ww. odcinka I, okalającej tereny inwestycyjne, ze skrzyżowaniem i wyprowadzeniem odnogi w kierunku południowym (od ul. J. Samsonowicza), w tym wykonanie m. in.: okrawężnikowanej jezdni o nawierzchni bitumicznej, ścieżki rowerowej o nawierzchni bitumicznej, chodnika, oświetlenia LED, kanalizacji deszczowej. Zadanie obejmuję budowę 3 skrzyżowań z drogą pow iatową – ul. Samsonowicza.

Co najważniejsze, pojawi się szansa na otwarcie naszych terenów inwestycyjnych w tym obszarze, gdzie posiadamy działki 4,5 ha, 3,9 ha oraz 1,3 ha. – wylicza Górczy

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email