Nowy grunt inwestycyjny w portfelu nieruchomości dewelopera MLP Group

MLP Group – Green Industrial Developer działający na rynku nieruchomości magazynowych w Europie kontynuuje swoją ekspansję na największym rynku nieruchomości magazynowych w Europie.

Deweloper MLP Group powiększył swój portfel nieruchomości o kolejny grunt w Gelsenkirchen. Powstanie na nim park logistyczny. Działka inwestycyjna ma powierzchnię ponad 11 ha.
Nowoczesny park MLP Business Park Gelsenkirchen zlokalizowany będzie w zachodniej części Niemiec w samym centrum Zagłębia Ruhry, tuż przy autostradzie A42., niecałe 4 km od dworca głównego, a do międzynarodowego portu lotniczego Dusseldorf jest (ok. 40 km). Realizacja inwestycji rozpocznie się na przełomie II/III kwartału 2023 r., a zakończenie przewiduje się na II kwartał 2024 roku.

„Sukcesywnie umacniamy naszą pozycję na rynku niemieckim i austriackim. W tym roku planujemy dołączyć do naszego portfela kolejny grunt w okolicach Frankfurtu oraz Stuttgartu. Główny nacisk stawiamy na logistykę miejską (urban logistic), która odpowiada na potrzeby e-commerce i całego sektora ekonomii cyfrowej. Dążymy do tego, aby nasze parki połączyły biznes z tkanka miejską” – powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

źródło: komercja24.pl

Print Friendly, PDF & Email