Nieruchomości inwestycyjne oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju

Na całym świecie powstaje coraz więcej inwestycji, które oparte są na zasadach zrównoważonego rozwoju. Liderami w tym zakresie są kraje skandynawskie, Niemcy, Holandia.

W Polsce nieruchomości inwestycyjne oparte na zasadach zrównoważonego rozwoju  to wciąż rzadkość. Jednak na Pomorzu, na jednym w gruntów w powiecie kartuskim, w gminie Żukowo we wsi Małkowo trwają pracę nad koncepcją tego typu osady. Według szacunków  Projektodawcy w ciągu ok. 5 lat na restrukturyzowanym terenie może powstać ok. 90 domów oraz duży, ogólnodostępny, teren rekreacyjny.
„Zrównoważone Małkowo” ma na celu stworzyć miejsce, które dzięki zastosowaniu polskich technologii i rozwiązań planistycznych połączonych z duńskimi, będzie spełniać wysokie wymagania w zakresie ochrony środowiska i efektywności energetycznej. Miejsce to posłuży w przyszłości za punkt odniesienia dla przyjaznego dla środowiska naturalnego.

 
– Nazwa przedsięwzięcia powołanego przez właścicieli Ecofarm nie była przypadkowa. „Zrównoważone Małkowo” w swojej nazwie zawiera strategię polegającą na tworzeniu rozwiązań zgodnych z ideą zrównoważonego rozwoju, a w szczególności zrównoważonego rozwoju Małkowa. W ciągu ostatnich 6 lat powstało w Małkowie około 100 nowych domów, w rozproszonej, indywidualnej zabudowie. My proponujemy rozwiązanie oparte na planie miejscowym, który jest swoistą polisą ubezpieczeniową dla wsi, gwarantem, iż nie wydarzy się niepożądana sytuacja, jak np. ciasna zabudowa szeregowa – tłumaczy Knud Foldschack, prezes Zarządu Fundacji Ecofarm.

źródło: komercja 24.pl

Print Friendly, PDF & Email