GARBE INDUSTRIAL REAL ESTATE wchodzi na polski rynek

Firma GARBE Industrial Real Estate Poland weszła na polski rynek dokonując akwizycji nowego, flagowego obiektu produkcyjno-magazynowego należącego do Hubergroup we Wrocławiu. Strony podpisały przedwstępną umowę kupna nowego obiektu w formule BTS, o powierzchni 22 tys. m kw. w ramach transakcji sprzedaży i najmu zwrotnego na okres 20 lat.

„Cieszymy się z zawarcia naszej pierwszej transakcji na polskim rynku w tak kluczowej i znanej lokalizacji. Planujemy prowadzić działalność we Wrocławiu i współpracować z firmą Hubergroup długofalowo” – mówi Martin Polák, dyrektor zarządzający na Europę Środkowo-Wschodnią w GARBE Industrial Real Estate.

„Zawarta transakcja sprzedaży i najmu zwrotnego (sale & leaseback) stanowi potwierdzenie, że Polska jest atrakcyjną i strategiczną lokalizacją do prowadzenia działalności operacyjnej, sprzedaży i dystrybucji” – mówi Łukasz Fromiński, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego, Savills. W transakcji sprzedającemu doradzała firma Savills, natomiast kupującemu – kancelaria Allen & Overy.

Hubergroup jest jednym z wiodących na świecie specjalistów od farb drukarskich, lakierów i chemii drukarskiej. Ta dynamicznie rozwijająca się firma rodzinna dysponująca wiedzą i ponad 255-letnim doświadczeniem oferuje wysokiej jakości produkty do druku opakowaniowego, akcydensowego i gazetowego.

GARBE Industrial Real Estate Poland należy do rodzinnej firmy GARBE Industrial Real Estate GmbH z siedzibą w Hamburgu. Od ponad 30 lat firma zajmuje się budową, nabywaniem, wynajmowaniem i finansowaniem wysokiej jakości nieruchomości logistycznych i korporacyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach pod względem dostępności komunikacyjnej i prowadzenia działalności przemysłowej, a także zarządzaniem takimi obiektami. Firma GARBE dotychczas koncentrowała się przede wszystkim na nieruchomościach logistycznych na czterech rynkach Europy Zachodniej: Niemczech, Holandii, Francji i Austrii. Plany dotyczące Europy Środkowo-Wschodniej obejmują początkowo Polskę, Czechy i Słowację.

GARBE konsekwentnie rozwija działalność w Europie w ostatnich latach. Oprócz Europy Środkowej, firma umacnia swoją pozycję także we Francji i Włoszech oraz w Luksemburgu.

fot. materiały prasowe

źródło: propertyjournal.pl

Print Friendly, PDF & Email