Accolade pozyskała kolejne tereny inwestycyjne pod inwestycje magazynowe

Międzynarodowy inwestor Accolade podjął decyzję o rozbudowie swojego parku przemysłowego w Gorzowie Wielkopolskim. Oprócz istniejących 53 000 mkw. powierzchni dla nowoczesnego biznesu w tej strategicznej dla zachodniej Polski lokalizacji, firma pozyskała kolejne tereny i dostarczy blisko 100 000 mkw. magazynów przemysłowych. Nowe projekty aspirują do uzyskania certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie „Excellent”. Łączna wartość inwestycji Accolade w tym regionie wynosi 125 mln euro.

Rozbudowa Gorzowa Wielkopolskiego podzielona jest na kilka etapów. Powierzchnie gotowe i w budowie są wynajmowane przez takich najemców jak Omnipack, Logoplaste, Magma, Fiege, Faurecia czy Borne. Zakupione działki pozwolą na przygotowanie nowoczesnej infrastruktury dla rosnących potrzeb obecnych najemców oraz pozyskanie kolejnych.

Gorzów Wielkopolski to miasto, które na przestrzeni lat, w wyniku przemian historycznych i gospodarczych, przeżywało wzloty i upadki, wielokrotnie udowadniając swoją przedsiębiorczość i gotowość do rozwoju. Jestem przekonany, że umiejętność przekształcenia się z ośrodka przemysłu ciężkiego i wykorzystania szans, które niesie ze sobą rozwój nowoczesnego biznesu, to w dużej mierze zasługa jego mieszkańców, tworzących wspólnotę ludzi z inicjatywą i energią do działania. Dzisiejszy Gorzów wykorzystuje swoje świetne położenie, infrastrukturę drogową i coraz mocniej zaznacza swoją obecność na logistyczno-magazynowej mapie Polski. Dobitnie udowadnia, że ma wiele do zaoferowania. – komentuje Michał Białas, Country Head Accolade Polska.

Kompleks w Gorzowie Wielkopolskim położony jest 8 kilometrów od centrum miasta i oferuje doskonałą lokalizację blisko granicy z Niemcami, co stanowi duży potencjał dla przedsiębiorców przenoszących swoje centra logistyczne i lekką produkcję do regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Przyjazne warunki życia mieszkańców oraz infrastruktura miejska sprawiają, że lokalizacja ta jest również atrakcyjna dla wykwalifikowanej kadry pracowniczej.

Rozszerzenie naszej działalności w Gorzowie jest kluczowym elementem strategicznego rozwoju wzdłuż zachodniej granicy, gdzie jesteśmy obecni również w Goleniowie, Szczecinie, Zielonej Górze i Legnicy. W naszych oczach Gorzów Wielkopolski jest ważnym ośrodkiem magazynowo-logistycznym, który czerpie korzyści również z położenia w Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej – jednej z najszybciej rozwijających się stref ekonomicznych w Polsce. – dodał Michał Białas.

Wszystkie nowe projekty Accolade w Gorzowie Wielkopolskim aspirują do wysokiego certyfikatu zrównoważonego rozwoju BREEAM na poziomie „Excellent” i posiadają szereg rozwiązań skoncentrowanych na zaawansowanych ekologicznych, wysokooszczędnych systemach energetycznych i doskonałej gospodarce wodnej. Accolade dąży również do wzbogacenia otoczenia parku, w tym przypadku poprzez zagospodarowanie terenu z drzewami, krzewami i łąkami kwiatowymi, a także zapewnienia pracownikom dodatkowych udogodnień, takich jak stacje ładowania rowerów i pojazdów elektrycznych czy zielona architektura obiektu.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email