Nowe inwestycje na terenach krakowskiej strefy ekonomicznej

Krakowski Park Technologiczny wydał kolejne decyzje w Małopolsce w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Z ulgi podatkowej skorzystają: Scandia Cosmetics S.A. (Niepołomice), Wessper sp. z o.o. (Rzezawa) i Biga Stal Piotr Bicz spółka jawna (Zabierzów).

Scandia Cosmetics S.A. zbuduje nową halę produkcyjno-magazynową w Niepołomicach, do której przeniesie swoją działalność. Firma od 30 lat funkcjonuje na rynku produkując naturalne kosmetyki, posiada też własne laboratorium. Doskonale łączy zamiłowanie do natury z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w produkcji. Przedsiębiorstwo zainwestuje co najmniej 4 000 000 zł.

Drugi zakład, firmy Wessper sp. z o.o. powstanie w gminie Rzezawa. To tam ma być przeniesiona całość produkcji akcesoriów AGD, w której specjalizuje się firma. W planach jest uruchomienie linii produktów proekologicznych przy zastosowaniu nowych technologii. Koszty kwalifikowane inwestycji to ponad 18 milionów złotych.

Biga Stal Piotr Bicz spółka jawna dzięki uldze podatkowej wdroży innowacyjny i unikalny w skali światowej system obróbki metali, oparty na zaawansowanej analizie big data (system BGS Analytics). Inwestycja pozwoli na zwiększenie efektywności realizacji zindywidualizowanych usług wykonywanych w technologiach laserowej, plazmowej i frezowania. Firma działa od dwudziestu lat w Zabierzowie i zainwestuje ponad 7 milionów złotych.

Od początku tego roku Krakowski Park Technologiczny wydał 14 nowych decyzji – zadeklarowane nakłady wynoszą 326.088.555,00 zł, a przedsiębiorcy mają w planach utworzenie 278 nowych miejsc pracy.

Obserwujemy ożywienie w inwestycjach realizowanych w ramach PSI, które rozpoczęło się już w ostatnim kwartale minionego roku i trwa do dziś. Mamy złożonych kilka wniosków o wsparcie, prowadzimy także rozmowy o inwestycjach z kilkoma zainteresowanymi firmami. Wśród nich są planowane zarówno małe inwestycje, jak i takie o wartości kilkuset milionów złotych. Jeżeli ten trend się utrzyma, będzie to dla firm z obszaru zarządzanego przez KPT dobry rok, w którym z powodzeniem zrealizujemy zakładane w Planie Rozwoju Inwestycji wskaźniki. – mówi Łukasz Słoniowski, wiceprezes zarządu KPT.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email