Pierwszy inwestor nabył teren w Strefie Aktywności Gospodarczej „Piaskówka”

Pierwszy inwestor podpisał akt notarialny na zakup nieruchomości w Strefie Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” w Tarnowie (Małopolskie). W sumie miasto wystawiło tam na sprzedaż tereny o łącznej powierzchni 3,12 ha. Strefa powstała dzięki funduszom unijnym.

Jak poinformował w piątek Wydział Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miasta Tarnowa, działkę nabyła lokalna firma Drukin.pl, działająca w branży poligraficznej i specjalizująca się w nadrukach na odzieży. Inwestor zamierza wybudować w SAG-u budynek produkcyjny wraz z zapleczem biurowym.

W sumie Gmina Miasta Tarnowa oferuje na sprzedaż, w trybie przetargu, cztery działki położone w Strefie Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” w rejonie Al. Piaskowej o łącznej powierzchni 3,12 ha. Przetarg ograniczony jest do podmiotów sektora mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw.

Inwestorzy, którzy nabędą tereny w SAG-u do końca 2020 roku będą mogli skorzystać ze zwolnień z podatku od nieruchomości przez okres pięciu lat. Ponadto w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, zarządzanej przez Krakowski Park Technologiczny mogą ubiegać się o zwolnienia z podatku dochodowego.

Strefa Aktywności Gospodarczej „Piaskówka” jest jedną z większych tego typu stref w Małopolsce. Na jej utworzenie miasto otrzymało ponad 7,4 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego. Środki te posłużyły uzbrojeniu terenu i wykonaniu infrastruktury drogowej wraz z włączeniem ich do dróg miejskich.

źródło: PAP

Print Friendly, PDF & Email