W Jaworzynie Śląskiej na 2,5 ha działce powstanie hala przemysłowa

W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” zainwestuje świdnicka firma Fire Family. Inwestor wybuduje halę przemysłową w gminie Jaworzyna Śląska. Inwestycja będzie miała wartość około 4,5 mln złotych.

Spółka Fire Family jest rodzinną firmą zajmującą się od wielu lat produkcją podpałek grillowych i kominkowych oraz dystrybucją grilli węglowych i gazowych, a także akcesoriów do nich. Głównymi odbiorcami jej produktów są znane sieci handlowe a znaczna część asortymentu przeznaczona jest na eksport.

Ogromnie cieszy nas, że następny polski przedsiębiorca dołącza do naszej rodziny. To kolejna inwestycja potwierdzająca, że strefy ekonomiczne są otwarte na lokalnych przedsiębiorców. – podkreśla Artur Siennicki, prezes WSSE „INVEST-PARK”. – Lokalizacja, w której zainwestuje stanowi jedną z atrakcyjniejszych w powiecie świdnickim. – dodaje Siennicki.

Szefowie firmy podkreślali, bardzo dobre przygotowanie terenów inwestycyjnych, świetną lokalizację oraz atrakcyjną cenę. Jesteśmy przekonani, że już wkrótce znajdą się kolejni inwestorzy, którzy ulokują swoje przedsiębiorstwa na terenie naszej gminy. – Grzegorz Grzegorzewicz, Burmistrz Jaworzyny Śląskiej.

Nowy zakład zostanie wybudowany w miejscowości Pasieczna. Na działce powstanie hala produkcyjno-magazynowa o powierzchni ok. 2500 mkw. W fabryce zatrudnionych zostanie kilkudziesięciu pracowników. Uruchomienie produkcji planowane jest na drugą połowę 2021 roku. Będzie to pierwszy inwestor na terenie Strefy Przemysłowej w Jaworzynie Śląskiej.

Jest to bardzo atrakcyjny i dobrze przygotowany kompleks inwestycyjny – przyznaje Kamil Zieliński, wiceprezes strefy. – Niedawno zakupiliśmy od gminy Jaworzyna Śląska blisko 4 ha gruntu znajdujące się w sąsiedztwie inwestycji Fire Family. Na tym terenie wybudujemy halę przemysłową, która oferowana będzie przedsiębiorcom pod wynajem – dodaje Zieliński.

Tereny inwestycyjne w Jaworzynie Śląskiej znajdują się zaledwie 26 km od autostrady A4 oraz 21 km od drogi ekspresowej S3. Przez grunty przebiega sieć kolejowa łącząca kompleks z głównymi korytarzami kolejowymi w Polsce i Europie.

 

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email