Firma DL Invest Group sfinalizowała transakcję zakupu działki o powierzchni 26 ha pod budowę dedykowanego magazynu

Deweloper i inwestor, firma DL Invest Group sfinalizowała transakcję zakupu działki o powierzchni 26 ha z potencjałem zabudowy na ponad 100.000 GLA, na której powstanie między innymi centralny magazyn dla operatora spożywczego firmy Stokrotka, jednego z największych operatorów spożywczych w Polsce. Działka zlokalizowana jest w Teresinie w odległości 50 km od Warszawy. Powierzchnia obiektu dla Stokrotki, który powstanie w formule BTS, będzie wynosiła ponad 34 500 mkw. Przedmiotowa umowa najmu jest efektem dotychczasowych realizacji DL Invest Group na rzecz firmy Stokrotka, która jest najemcą powierzchni magazynowych w DL Invest Park Psary. Oddanie do użytku projektu w Teresinie planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku.

– Przedmiotowa umowa najmu ze Stokrotką to potwierdzenie wysokiej świadomości najemców, co do zasad funkcjonowania rynku magazynowego, w ramach którego najemca nie chce być już tylko elementem projektu inwestycyjnego. Tacy najemcy jak Stokrotka mają doskonałą świadomość wartości oraz atutów, jakie musi spełniać nowy magazyn oraz lokalizacja. Sama dostępność oraz cena najmu nie stanowi już głównego wyznacznika dla podejmowanych decyzji, ponieważ na finalny koszt użytkowania takiego obiektu składa się szereg kosztów dodatkowych takich jak: media czy opłaty service charge, a w szczególności sposób ich rozliczania. Oczekiwania świadomych najemców, a zarazem stawiane wymagania są bardzo wysokie, poczynając od jakości obiektu, poprzez wysokie standardy ekologiczne, a kończąc na możliwości ekspansji i jakości w zarządzaniu obiektem po oddaniu do użytku oraz udogodnieniach stwarzanych dla pracowników, którzy często definiują lokalizację – mówi Dominik Leszczyński, CEO DL Invest Group.

– To właśnie w tak trudnych i złożonych projektach, gdzie liczy się specjalizacja, ale również długoterminowa relacja połączona z zarządzaniem obiektem oraz atutami, jakie daje najem powierzchni u dewelopera, który pozostaje właścicielem gwarantując jakość użytkowania takiego obiektu, stanowi dużą przewagę naszej firmy oraz istotną wartość dla najemców. Tym bardziej cieszymy się, że spośród wszystkich firm to właśnie nas po raz kolejny wybrała Stokrotka powierzając nam tym razem realizację tak ważnego projektu, jak centralny magazyn dla całej sieci. Nasza inwestycja w Teresinie docelowo zakłada budowę ponad 100.000 mkw. powierzchni magazynowej przy zachowaniu najwyższych standardów ekologicznych w ramach programu DL Green. Z jednej strony daje to naszemu najemcy możliwość dalszej ekspansji przy jednoczesnym ograniczeniu kosztów, a z drugiej umożliwia innym firmom skorzystanie z doskonałej lokalizacji naszej inwestycji: działka mieści się w bliskim sąsiedztwie dróg krajowych DK92 i DK50. Oddalona jest o 20 km od autostrady A2, a w jej pobliżu przebiega linia kolejowa E20. Taka lokalizacja zapewnia doskonałe połączenie z resztą kraju – zauważa Dominik Leszczyński.

Wszystkie nasze inwestycje realizujemy według wcześniej założonej strategii, której kluczowym elementem jest zapewnienie możliwości dalszej ekspansji naszym najemcom w ramach danej lokalizacji. Portfolio naszych nieruchomości budujemy z myślą o długotrwałym zarządzaniu projektami, jako długoterminowy inwestor, a zarazem właściciel, który każdego dnia pracuje nad podniesieniem jakości świadczonych usług i wartości projektu dla naszych klientów. Nie sprzedajemy naszych nieruchomości, a dbamy o ich wartość zarówno w krótko, jak i długookresowym terminie. To odróżnia nas od innych deweloperów komercyjnych, z których większość realizuje projekty z myślą o ich szybkiej komercjalizacji i sprzedaży” – zwraca uwagę Wirginia Leszczyńska, COO DL Invest Group. „Dzięki naszemu zaangażowaniu jesteśmy w stanie dostarczyć jakość nieosiągalną dla wielu innych podmiotów przede wszystkim w perspektywie długoterminowego użytkowania obiektu, troszcząc się o możliwość dalszego rozwoju wynajmujących powierzchnie firm. Nasze działki dają możliwość znacznej rozbudowy nieruchomości zarówno dla naszych aktualnych, jak i przyszłych najemców” – podkreśla Wirginia Leszczyńska.

– Najemcy doceniają strategię DL Invest Group. Około 97% powierzchni w istniejących budynkach należących do firmy jest wynajętych. Spółka z sukcesami działa także w sektorze powierzchni biurowych i handlowych. „Na Śląsku, skąd się wywodzimy posiadamy 12 parków handlowych oraz 5 budynków biurowych. Dwa dalsze projekty biurowe o łącznej powierzchni około 36 000 mkw. są w budowie. W realizacji znajduje się także JV DHL Supply Chain-DL Invest Group w ramach projektu DL Invest Park Psary, który docelowo zakłada dostarczenie na rynek 200 000 mkw. nowoczesnej powierzchni magazynowej. Realizujemy także szereg magazynów w formule BTS, jak oddane niedawno do użytku nieruchomości dla InPost, DHL, Hutchinson, czy też GTX Hanex Plastic” – podsumowuje Dominik Leszczyński.

Źródło: DL Invest Group.

Print Friendly, PDF & Email