Powstanie nowa inwestycja w Tarnowie za 10 mln PLN

Ponad 10 milionów wyniesie inwestycja tarnowskiej firmy Pajor Technology. Spółka skorzystała z decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Nowy zakład produkcyjny zostanie wybudowany w Tarnowie. Dzięki temu powstanie przestrzeń produkcyjna o odpowiedniej powierzchni dla dużych projektów, z możliwością zwiększenia jakości wyrobów poprzez internalizację obróbki wielkogabarytowej CNC. Umożliwi to też realizację kompleksowych projektów wymagających odpowiedniego zaplecza. W budynku znajdzie się również przestrzeń biurowo-techniczna. W ramach projektu powstanie co najmniej 5 nowych miejsc pracy.

Wydaliśmy już 6. decyzję dla przedsiębiorstwa inwestującego w Tarnowie. Ogromnie się z tego cieszymy, bo wsparcie rozwoju gospodarczego drugiego – co do wielkości w naszym regionie – miasta, ma dla KPT duże znaczenie. Pragnę podkreślić, że nasza współpraca z Wydziałem Rozwoju Gospodarczego oraz Tarnowskim Klastrem Przemysłowym jest bardzo dobra, stąd takie efekty. Dodam, że ze względu na duże zainteresowanie firm inwestycjami w ramach PSI, rozważamy uruchomienie stałego punktu informacyjnego KPT. Jesteśmy w tej sprawie w kontakcie z Panem Prezydentem Romanem Ciepielą. Przypomnę także, że w Tarnowie inwestuje się na specjalnych warunkach. Konieczne do poniesienia do uzyskania ulgi podatkowej nakłady inwestycyjne są tam dużo niższe. Warto skorzystać. – mówi Krystyna Sadowska, dyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Pajor Technology Sp. z o.o. istnieje na rynku od 2016 r. Zajmuje się obróbką maszynową, spawaniem konstrukcji stalowych, produkcją i montażem maszyn przemysłowych. Obecny zakład znajduje się w Okocimiu.

źródło: terenyinwestycyjne.info 

Print Friendly, PDF & Email