Kolejne decyzje i nowe inwestycje w W-MSSE

Warmińsko- Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała kolejne decyzje o wsparciu inwestycji. Dwóch inwestorów zainwestuje prawie 4 mln zł.

Firma MCAD Michał Kobiałka (mikroprzedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje co najmniej 1 256 000 złotych i zatrudni minimum 2 nowych pracowników. Projekt zrealizowany zostanie w Turznicy na działce o powierzchni 2,1592 ha.

Przedsiębiorca zamierza zwiększyć swoje zdolności produkcyjne poprzez budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej oraz wyposażenie jej w niezbędne maszyny i urządzenia (dotychczas używane i nowo zakupione). Firma nie jest w stanie zrealizować aktualnych potrzeb inwestycyjnych w obecnej lokalizacji, dlatego zdecydowano się na przeniesienie całości produkcji i realizacji inwestycji w nowej lokalizacji, w Turznicy (Gmina Ostróda).

Firma MCAD zajmuje się produkcją elementów metalowych (pojemniki, opakowania, elementy maszyn) przeznaczonych dla różnego rodzaju odbiorców (producenci mebli, przemysł motoryzacyjny, producenci maszyn i urządzeń lub samorządy). Oprócz produkcji, w ramach pełnego wykorzystania posiadanego zaplecza firma świadczy również usługi podmiotom zewnętrznym w zakresie obróbki metalu oraz usługi w zakresie doradztwa technicznego i projektowania przemysłowego.

Kolejny inwestor to JTW Chodkowski Jacek. Firma w ramach zaplanowanych inwestycji zakupi maszyny pozwalającej na zwiększenie możliwości produkcyjnych oraz pracę zakładu w sposób zautomatyzowany, szybki i ograniczający straty.

Przedsiębiorstwo zamierza również rozbudować istniejący budynek o dodatkową przestrzeń magazynowo-załadunkową.

Firma JTW Chodkowski Jacek (małej wielkości przedsiębiorstwo z polskim kapitałem) zainwestuje co najmniej 2 598 000 złotych i zatrudni minimum 2 nowych pracowników.

Projekt zrealizowany zostanie w Mrągowie na działce o powierzchni 0, 5385ha.

Przedsiębiorstwo JTW Chodkowski Jacek zajmuje się produkcją gilz papierosowych oraz sprzedażą hurtową niewyspecjalizowanej żywności, napojów i wyrobów tytoniowych. Na dzień dzisiejszy przedsiębiorstwo posiada budynek produkcyjno-magazynowy z częścią biurową oraz niezbędne maszyny. Produkty JTW Chodkowski Jacek cieszą się dużym zainteresowaniem na rynku zagranicznym, stąd też są eksportowane do wielu krajów Europy, a także poza nią.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email