Dział Gruntów Inwestycyjnych Knight Frank pozyskuje coraz więcej działek

Utworzony z początkiem października 2019 w strukturach Knight Frank, Dział Gruntów Inwestycyjnych pozyskał już 14 umów na wyłączność w całej Polsce, a kolejne 8 finalizuje. Oznacza to, że doradza przy kupnie lub sprzedaży działek o łącznej powierzchni ok. 500 000 metrów kw. i wartości szacowanej na około 600 mln zł.

„Dział Gruntów Inwestycyjnych Knight Frank, który mam przyjemność rozwijać pracuje już na pełnych obrotach. Poza pozyskanymi zleceniami intensywnie składamy oferty na kolejne. Obecnie mamy w toku kilkanaście procesów ofertowych. Inwestorzy poszukują atrakcyjnych działek pod projekty komercyjne zarówno w dużych miastach, jak w mniejszych. Z drugiej strony coraz więcej właścicieli działek decyduje się na powierzenie sprzedaży profesjonalnemu doradcy.” – powiedział Piotr Litwin, Associate Director w Dziale Gruntów Inwestycyjnych, Knight Frank.

Większość pozyskanych umów na wyłączność przez ekspertów Knight Frank dotyczy reprezentacji sprzedających. Doradztwo obejmuje profesjonalne przygotowanie i przeprowadzenie procesu sprzedaży, który rozpoczyna się od rozpoznania potencjału danego terenu i określenia sposobu najefektywniejszego jego wykorzystania, a następnie opracowania strategii marketingowej.

W centrach największych polskich miast brakuje gruntów, dlatego deweloperzy poszukują działek zabudowanych obiektami, które mogliby poddać rewitalizacji lub zmienić ich funkcję czy też w skrajnym przypadku wyburzyć istniejącą infrastrukturę i zrealizować nowe projekty. Z drugiej strony właściciele działek chętniej niż jeszcze kilka lat temu chcą tworzyć spółki z deweloperami, wierząc w długoterminowy potencjał nieruchomości i rentowność takiego przedsięwzięcia z doświadczonym partnerem.” – ocenia Piotr Litwin.

źródło: mat. pras.

Print Friendly, PDF & Email