Archicom kupuje teren inwestycyjny w Poznaniu – wybuduje tam 1300 mieszkań

Archicom Polska, spółka zależna Archicom odpowiedzialna za rozwój Grupy m.in. na rynku poznańskim, podpisała przedwstępną umowę nabycia nieruchomości w Poznaniu o powierzchni 8,6 ha za cenę 46 mln zł.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umowy zakupu atrakcyjnej działki. Poznań to jeden z rynków regionalnych, na którym jako ogólnopolski deweloper chcemy mocniej zaznaczyć swoją obecność. Według ostatnich analiz poznański rynek mieszkaniowy ma duży potencjał do dalszego rozwoju, a my chcemy zaoferować naszym klientom jak najszerszą ofertę nowych mieszkań – mówi Krzysztof Suskiewicz, członek zarządu Grupy Archicom i prezes zarządu Archicom Polska. – Kluczem do posiadania atrakcyjnych i zróżnicowanych inwestycji jest dobry bank ziemi. W tym roku , jako Grupa Archicom, nabyliśmy kilka nowych lokalizacji, a dzięki ostatniej transakcji zyskujemy możliwość realizacji prestiżowego, wieloetapowego projektu na jednym z naszych najważniejszych rynków – dodaje.

Na przedmiotowej działce, zlokalizowanej w poznańskiej dzielnicy Grunwald, Archicom Polska planuje zrealizować inwestycję mieszkaniową na około 1300 lokali.

Bank ziemi Grupy Archicom umożliwia obecnie budowę około 7200 mieszkań. Od początku 2019 r. deweloper zabezpieczył tereny na budowę około 3100 lokali.

W Poznaniu w realizacji jest obecnie jeden projekt – Przylesie Marcelin, którego ostatni etap został wprowadzony do sprzedaży we wrześniu tego roku. Planowane są następne akwizycje terenów zarówno w tym, jak i innych miastach, w których działalność prowadzi Grupa Archicom.

źródło: materiały prasowe

Print Friendly, PDF & Email