Zagraniczny inwestor kupił grunty inwestycyjne w Jarocinie.

Spółka SpectrumLeaf Poland kupi grunty inwestycyjne przy ul. Przemysłowej w Jarocinie. Zagraniczny inwestor już wkrótce rozpocznie tu budowę zakładu produkcyjnego z branży farmaceutycznej o wartości powyżej 20 mln euro.

Ponad 2 hektary gruntów inwestycyjnych przy ul. Przemysłowej w Jarocinie sprzedane zostaną za 2,5 mln zł. Taką cenę zaproponowała spółka SpectrumLeaf Poland w postępowaniu przetargowym, ogłoszonym przez Jarocińską Agencję Rozwoju. W dniu 17.05.2019 r. przetarg został rozstrzygnięty. Formalności związane ze zbyciem ziemi przypieczętuje podpisanie stosownych aktów notarialnych.

Spółka SpectrumLeaf Poland wchodzi w skład grupy White Cloud, której główna siedziba zlokalizowana jest w Anglii. Decyzję o zakupie terenu inwestycyjnego i wybudowaniu zakładu właśnie w Jarocinie poprzedziły kilkumiesięczne negocjacje. Przedstawiciele White Cloud Capital kilka razy przyjeżdżali w tym celu do Jarocina. Konsultacje toczyły się w zasadzie aż do terminu składania ofert w przetargu na sprzedaż działek. Jeszcze w miniony weekend burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki prowadził rozmowy w Londynie Jonasem Martin-Löf, współzałożycielem i partnerem White Cloud Capital.

SpectrumLeaf Poland chce w Jarocinie wybudować zakład, który będzie produkował komponenty dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Inwestorzy zapewniają, że będzie tam stosowana najnowocześniejsza i jedyna taka technologia w Europie. Dotychczas podobne technologie można spotkać w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Inwestorzy chcieliby rozpocząć budowę zakładu niezwłocznie po zakończeniu formalności związanych z zakupem gruntów.

Przypomnijmy, że zagraniczni inwestorzy poszukiwali miejsca pod budowę zakładu nie tylko w Polsce. – Doszliśmy do wniosku, że lokalizacja między Berlinem a Warszawą jest dla nas bardzo atrakcyjna. Żeby wybudować zakład potrzebne są wszystkie media, a w wielu miejscach, które odwiedziliśmy, nie były one dostępne. W Jarocinie jakość tej infrastruktury jest wysoka. Atutem jest także to, że tu już funkcjonują inne firmy – mówił podczas wizyty w Jarocinie w październiku ubiegłego roku Jonas Martin-Löf.

źródło: PAP

Print Friendly, PDF & Email