Kolejne działki inwestycyjne na sprzedaż w Zabrzu

Oferty na trzy kolejne działki na terenie strefy ekonomicznej w Zabrzu złożyli inwestorzy – wynika z informacji miasta. Dwaj z nich produkują na potrzeby branży motoryzacyjnej; ich inwestycje mają przekroczyć 90 mln zł i wiązać się z blisko 130 nowymi miejscami pracy.

W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej rozstrzygnięto ostatni zaplanowany na ten rok przetarg. Ofertę na działkę przy ul. Piekarniczej w Zabrzu o powierzchni 0,7 ha, wycenioną na 750 tys. zł, złożyła turecka firma Ulus Metal, produkująca wyroby metalowe na potrzeby branży motoryzacyjnej.

Firma kupiła już jedną nieruchomość na terenie strefy ekonomicznej w Zabrzu na początku tego roku, także przy ul. Piekarniczej. W połowie br. rozpoczęto tam budowę hali produkcyjno-magazynowej. Produkowane tam mają być podzespoły branży samochodowej.

W tym tygodniu również oferty na działkę przy ul. Wilczka, wycenioną na 4,5 mln zł oraz na działkę przy ul. Ballestrema, wycenioną na 4,9 mln zł, złożyły firmy Iron Force oraz Pionart.

Iron Force chce za ponad 80 mln złotych wybudować do 2023 r. zakład, w którym pracę przy produkcji biernych systemów bezpieczeństwa dla branży samochodowej ma znaleźć ponad 100 osób. Pionart – spółka z Zabrza zajmująca się produkcją i projektowaniem rusztowań i systemów deskowań dla budownictwa – chce zakończyć budowę swojego nowego zakładu w przyszłym roku.

Inwestycje Ulus Metal oraz Iron Force będą już kolejnymi z branży automotive na terenie zabrzańskiego Regionalnego Parku Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (KSSE). Ostatnio kosztem ponad 50 mln zł powstawał tam zakład koreańskiej firmy ERAE produkujący moduły klimatyzacji. Inna koreańska firma z branży YS Poland Autoparts postanowiła zainwestować tam blisko 37 mln zł.

 

źródło: PAP

Print Friendly, PDF & Email