Michelin inwestuje w nową halę

W olsztyńskiej fabryce koncernu Michelin zostanie zmodernizowana linia produkcyjna Zakładu Mieszanek oraz powstanie nowa hala – poinformowała rzecznik Michalin Polska i dodała, że te inwestycje będę kosztowały 56 mln zł.

Rzecznik prasowa Michelin Ewa Konopka poinformowała, że dzięki nowej inwestycji w olsztyńskiej fabryce „wzrośnie poziom ergonomii i automatyzacji”.

„Produkcja na nowej linii zapewni fabryce elastyczność i umocni jej pozycję w Grupie Michelin. Przy obsłudze linii będzie zatrudnionych około 40 osób” – dodała Konopka.

Inwestycja o wartości 56 mln zł obejmuje budowę hali o powierzchni ponad 3.5 tysiąc metrów kwadratowych oraz montaż nowych linii produkcyjnych. Konopka podkreśliła, że przy realizacji inwestycji Michelin współpracować będzie z podwykonawcami z Warmii i Mazur.

Modernizacja linii produkcyjnej i budowa nowej hali to nie jedyne inwestycje Michelina w olsztyńskiej fabryce. Koncern rozpoczął też budowę ciepłowni gazowej, której koszt szacowany jest na 210 mln zł.

Konopka podała PAP, że Podczas 23-letniej obecności w Olsztynie firma Michelin zainwestowała w olsztyński zakład około miliarda euro.

Olsztyńska fabryka Grupy Michelin jest największą fabryką opon w Polsce i jedną z największych i najnowocześniejszych na świecie. Zakład zatrudnia ok. 5 tysięcy osób i jest największym pracodawcą na Warmii i Mazurach.

Michelin produkuje w Olsztynie opony do samochodów osobowych, dostawczych, ciężarowych oraz do pojazdów rolniczych, a także formy, kordy i półfabrykaty; ma też Centrum Logistyczne. W Olsztynie produkowane są opony marki Michelin oraz należących do Grupy Michelin marek Kleber, BFGoodrich.

mat. PAP

Print Friendly, PDF & Email