Ceny ziemi w Lodnynie mocno spadają

Wbrew obawom o skutki brexitu i nadmuchanie bańki spekulacyjnej w Londynie ceny nieruchomości powoli spadają z rekordów. Nie dotyczy to cen gruntów – Capital & Counties Properties oblicza, że wartość jej udziałów w jednej z działek w dzielnicy Kensington spadła o połowę w stosunku do szczytu w 2015 – informuje Puls Biznesu.

Sytuacja nie wygląda już jednak tak dobrze, jeśli przyjrzeć się cenom gruntów inwestycyjnych. Capital & Counties Properties oblicza, że wartość jej udziałów w jednej z działek w dzielnicy Kensington załamała się od szczytu w 2015 r. o połowę. Cena gruntu spadła tak bardzo, ponieważ niezależni rzeczoznawcy ocenili, że wartość planowanego na nim projektu będzie dużo niższa od oczekiwań, koszty będą wyższe, a marża dewelopera będzie musiała wzrosnąć, żeby zabezpieczyć go przed pogłębieniem dekoniunktury.

Załamanie cen oznacza, że grunt będzie mógł zostać przeznaczony na inne cele niż planowaną budowę luksusowych apartamentów- podaje Puls Biznesu.. Wśród rozważanych opcji wymieniono budownictwo dla osób starszych i bloki wielorodzinne.

źródło: pb.pl

Print Friendly, PDF & Email