Gorzów sprzedał działkę inwestycyjną z ponad 1 mln złotych

W miniony czwartek, w Gorzowie odbył się przetarg na sprzedaż działek inwestycyjnych przy ulicy Miłej. Wystawiono sześć działek, a jedną z nich nabyła gorzowska firma Filter Mueller.

Nieruchomość zajmuje 10 tysięcy metrów kwadratowych, kupiona została za 1 mln 10 tysięcy zł. Inwestor ma dwa lata na rozpoczęcie budowy i kolejne dwa na jej zakończenie.

Miasto dzięki unijnym funduszom przygotowało w ubiegłym roku łącznie 11 uzbrojonych działek o powierzchni blisko 21 hektarów, z przeznaczeniem dla małych i średnich firm z branży handlowej, transportowej, zajmującej się usługami biurowymi lub rzemieślniczymi oraz pod hale magazynowe.

Pod koniec stycznia br. udało się sprzedać pierwsze cztery działki – wszystkie kupiły gorzowskie przedsiębiorstwa. Firma, która otworzy tutaj salon samochodów ciężarowych wraz z serwisem, ogrodziła już teren o powierzchni 2,8 hektara i rozpoczęła prace ziemne. Z kolei firma handlująca mlekiem w proszku we wrześniu ma złożyć wniosek o pozwolenie na budowę i też będzie mogła przystąpić do prac.

Firma FILTER-MÜLLER Sp. z o.o. w Gorzowie Wielkopolskim została założona w lutym 2014 roku. Specjalizuje się w produkcji filtrów powietrza do systemów wentylacji i klimatyzacji. Jej firmą macierzystą jest, działająca od 40 lat, niemiecka firma FILTER-MÜLLER, która oferuje ponad 60 tysięcy wyrobów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i lakierniczych.

źródło: terenyinwestycyjne.pl

Print Friendly, PDF & Email