Zabrze sprzedało teren inwestycyjny za 22 mln zł

Zabrze sprzedało kolejną działkę znajdującą się na terenach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nabywcą jest firma Weber-Stephen Polska, producent wysokiej jakości grilli. Kwota transakcji to ponad 22 mln zł. Nowy inwestor deklaruje rozpoczęcie budowy zakładu jeszcze w 2020 roku.

– W Zabrzu jeszcze niedawno funkcjonowało osiem kopalń. Dziś po tych wielkich zakładach pracy zostało tylko wspomnienie. Dlatego podejmujemy intensywne działania zmierzające do zwiększania potencjału gospodarczego naszego miasta. Poprzez przygotowanie atrakcyjnych terenów a następnie pozyskanie we współpracy z KSSE inwestorów generujemy nowe miejsca pracy oraz zwiększamy wpływy z podatków do budżetu miasta. – komentuje Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza.

Na działce powstanie nowy zakład produkcyjny i dystrybucyjny. Analizy przed transakcją w Zabrzu dotyczyły wielu lokalizacji w Europie – jednym z kluczowych kryteriów wyboru okazała się dostępność kadr. – dodaje Michael Jacobs, wiceprezes firmy Weber-Stephen Products LLC.

Była to już druga transakcja sprzedaży gruntów w zabrzańskiej strefie w tym roku. W 2019 r. zabrzański samorząd sprzedał sześciu inwestorom osiem działek inwestycyjnych zajmujących w sumie ok. 29 ha, a w tym roku dwie działki o łącznej powierzchni ponad 26 ha.

Strefa ekonomiczna w Zabrzu to 157 hektarów podzielonych na 45 działek o wielkości od 0,5 do 21 hektarów. Jej atuty to dogodna lokalizacja, w sercu ponad dwumilionowej metropolii; infrastruktura drogowa opierająca się na autostradach A1 i A4 oraz bliskość lotniska w Pyrzowicach. Jej uzbrojenie kosztowało miasto 65 mln zł.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email