Gdzie szukać najlepszych działek pod inwestycję?

Z punktu widzenia potencjalnego inwestora rynku nieruchomości komercyjnych najlepsze grunty inwestycyjne zlokalizowane są oczywiście w dużych miastach, jak Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań czy Gdańsk. Duże skupiska działek inwestycyjnych odnotowuje się w okolicach węzłów komunikacyjnych czyli autostrad, lotnisk i dworców kolejowych.

Mniejsze miasta są również atrakcyjne dla potencjalnego inwestora. Największym zainteresowaniem cieszą się głównie okolice osiedli mieszkaniowych, gdzie dostrzega się potencjał dla obiektów handlowych.

Co zatem wpływa na atrakcyjność gruntu?

Najbardziej istotną cechą atrakcyjnej działki inwestycyjnej jest lokalizacja zapewniająca dochód z wynajmu powierzchni komercyjnych dla potencjalnego inwestora. Analitycy WGN szacują, że działki pod obiekty handlowe zlokalizowane w miejscowościach o sile nabywczej mieszkańców przekraczającej średnią dla kraju, nawet jeśli jest to miejscowość poniżej 20 000 mieszkańców, również wygenerują popyt inwestycyjny.

W jaki sposób inwestor poszukuje atrakcyjnych terenów inwestycyjnych?

Przeważnie zgłasza się do firmy wyspecjalizowanej w pośrednictwie na rynku nieruchomości komercyjnych.  Od takiego pośrednika oczekuje się nie tylko wyszukania atrakcyjnej działki inwestycyjnej ale również jej sprzedania.  Korzystanie z usług WGN Nieruchomości skutkuje pewnością, że transakcje zostaną przeprowadzone w sposób profesjonalny i skuteczny, a przede wszystkim bezpieczny.

Istotną kwestią wpływającą na wysokość ceny terenu inwestycyjnego jest sprzedawanie jej razem z projektem inwestycyjnym, np. pozwoleniem na budowę. A także (zwłaszcza dla inwestora międzynarodowego) uregulowany stan prawny działki (tytuł własności lub użytkowanie wieczyste, brak roszczeń reprywatyzacyjnych). Dlatego bardzo ważną rolę przy zakupie czy sprzedaży takiego gruntu odgrywa profesjonalny pośrednik, który zadba o to, by bezpiecznie dla wszystkich stron przeprowadzić transakcję.

 

Print Friendly, PDF & Email