Kolejny teren inwestycyjny w Ostrowcu Świętokrzyskim sprzedany.

„IZOTERM” Mariusz Wałek Sp. J. to kolejny inwestor, który kupił działkę w kompleksie terenów inwestycyjnych Gminy Ostrowiec Świętokrzyski i za 15 mln złotych wybuduje swój nowoczesny zakład, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 50 osób.

Firma nabyła działkę o powierzchni ponad 2 hektarów pod fabrykę do produkcji maszyn i urządzeń do wytwarzania styropianu. „IZOTERM” to znany na rynku od 1993 roku producent płyt styropianowych. W nowym zakładzie firma zamierza skupić się na liniach produkcyjnych opartych o własne patenty.

Eksperci zauważają, że Ostrowiec Świętokrzyski ma coraz większy gospodarczy potencjał. Dzięki nowych inwestycjom powstają kolejne miejsca pracy w produkcji, w usługach, jak i handlu. Lokalizacja, nowi inwestorzy, powstająca infrastruktura oraz uregulowany stan prawny to atuty kompleksu inwestycyjnego przy ulicy Bałtowskiej.

Tereny inwestycyjne przy ulicy Bałtowskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim położone są w odległości 5,5 km od centrum miasta w ściśle przemysłowym otoczeniu huty. Kompleks inwestycyjny jest zlokalizowany w odległości około 300 m od drogi wojewódzkiej nr 754 łączącej się z drogą krajową nr 9 oraz drogą krajową nr 79. Droga wojewódzka stanowi najszybsze połączenie komunikacyjne miasta z Lublinem.

źródło: terenyinwestycyjne.info

Print Friendly, PDF & Email