Nowa inwestycja w Krakowskim Parku Technologicznym

Firma Walker z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), produkująca meble dla firm i odbiorców indywidualnych, otrzymała decyzję o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Zainwestuje ona co najmniej 6 mln zł w Nowym Brzesku (woj. małopolskie).

Decyzję wydał Krakowski Park Technologiczny, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną. Jest to trzecia decyzja o wsparciu wydana przez KPT w ramach Polskiej Strefy Inwestycji, w tym druga dla rodzimej firmy z sektora MŚP

Jak poinformowała 7 grudnia przedstawicielka KPT Barbara Wityńska-Słącz, firma Walker od 2003 r. jest producentem nietypowych mebli. Nowa inwestycja polega na utworzeniu zakładu produkującego meble i zabudowy autorskiego systemu z przeznaczeniem do hoteli i restauracji. Inwestycja zostanie zrealizowana w Nowym Brzesku. Przedsiębiorca zadeklarował poniesienie kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 6 mln zł.

– Warto podkreślić, że to kolejna decyzja wydana dla małego przedsiębiorcy – zaznaczyła Wityńska-Słącz i przypomniała, że w Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie tego roku – zaznaczyła przedstawicielka KPT – zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie – jak dotychczas – jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego, i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

PAP

Print Friendly, PDF & Email