Podkarpackie – przestrzeń otwarta dla inwestorów

Podkarpackie, jeden z liderów innowacyjności, chce przyciągać kolejnych inwestorów i tworzyć dobrze płatne miejsca pracy. Działalność na Podkarpaciu prowadzi w tej chwili ok. 160 tys. przedsiębiorstw.Stawiają głównie na motoryzację oraz informatykę. Obok lotnictwa i jakości życia należą one do inteligentnych specjalizacji regionu.

Wyróżnikiem Podkarpacia na tle innych regionów Polski ma być to ile działające w regionie przedsiębiorstwa przeznaczają na innowacje i działalność badawczo-rozwojową.

Podkarpacie może się również pochwalić wysokim odsetkiem studentów i absolwentów kierunków techniczno-przyrodniczych. W regionie istnieje słynna Dolina Lotnicza, a także Podkarpacki Park Naukowo-Techniczny Aeropolis, który między innymi stanowi inkubator dla start-upów. W tym roku zainaugurowana została również działalność Podkarpackiego Centrum Innowacji.

„Podkarpackie. Wyższy poziom innowacji” – to hasło, które w najbliższych miesiącach będzie promować województwo. Nowa, zapoczątkowana właśnie kampania ma wzmocnić wizerunek Podkarpacia jako regionu atrakcyjnego nie tylko turystycznie, lecz także gospodarczo. Priorytetem są innowacyjne miejsca pracy, które zatrzymają w województwie młodych ludzi.

Print Friendly, PDF & Email