Lokal nr 152-1628, Leszno,

Kategoria: Lokale
Miasto: Leszno
Rejon:
Cena: 3100000 PLN
Pokoje: 5
Piętra: 1
Piętro: 1
Powierzchnia: 361 m2
Działka: 200 m2
Cena za m2: 8587.26 PLN
Leszno, kamienica, 361 m2, sprzedam, 3 100 000 zł.

Piękna barokowa kamienica z dużym potencjałem, położona w samym sercu Rynku w Lesznie.
Częściowo wyremontowane mieszkanie na piętrze o powierzchni 130 m2. Remont obejmuje wymianę instalacji, wykonane podwieszone sufity z oświetleniem, przygotowana zabudowa pod telewizję wraz z osprzętęm, w trakcie remontu jest także łazienka z oknem z przewidzianą kabiną prysznicową, kuchnia, przedpokój, sypialnia wraz z garderobą.
W salonie i pokoju gościnnym na ścianach pięknie zachowane cegły, pozostałości drewnianego muru pruskiego.
Na podłogach oryginalna deska, również odnowiona. Do adaptacji wg własnego pomysłu poddasze.

Parter kamienicy to prężnie działająca od wielu lat restauracja o pow. 130 m2 wraz z niezbędnym zapleczem gospodarczym i socjalnym (kuchnia, chłodnia, kotłownia, toalety).
Restauracja składa się z sali głównej, baru, oraz dodatkowej sali na piętrze. Całość klimatyzowana. W okresie letnim restauracja zaprasza swoich gości także do ogródka zewnętrznego.
Ogrzewanie na piec ekogroszek, jest możliwość wymiany pieca na piec gazowy. W mieszkaniu na piętrze przygotowane miejsce na kominek.
W
podwórku kamienicy możliwość zagospodarowania przestrzeni na patio, jest możliwość ewentualnej rozbudowy.

Budynek został wzniesiony pod koniec XVII lub na początku XVIII w. Ustawiony jest szczytem na wąskiej, ale głębokiej działce. Obiekt liczy dwie podstawowe kondygnacje oraz użytkowe poddasze. Trzyosiowa fasada reprezentuje typową dla baroku formę z ozdobnym szczytem. Wieńczy go trójkątny tympanon z okrągłym okienkiem.
Kamienica, widniejąca od września 1970 r. w ewidencji zabytków (poz. 516/1229), stanowi własność prywatną.

kontakt:
Ewa Konopska
Tel.: 724 359 327
e-mail: e.konopska@wgn.pl

Informacje dotyczące nieruchomości zostały sporządzone na podstawie oświadczeń i nie są ofertą w rozumieniu przepisów prawa, mają charakter wyłącznie informacyjny i mogą podlegać aktualizacji, zalecamy ich osobistą weryfikację.

Wszystkie teksty, rysunki, zdjęcia oraz wszystkie inne informacje opublikowane na niniejszych stronach podlegają prawom autorskim WGN GŁOGÓW, ul. Garncarska 22. Wszelkie kopiowanie, dystrybucja, elektroniczne przetwarzanie oraz przesyłanie zawartości bez zezwolenia zabronione. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Kontakt:
Konopska Ewa
724 359 327
e.konopska@wgn.pl

:
Print Friendly, PDF & Email